Skuteczność konsultacji psychologicznych online

lek na astmę bez recepty

Dla osób uczęszczających na terapie psychologiczne, bardzo ważny jest częsty kontakt z terapeutą. Nie zawsze spotkanie możliwe jest zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Brak kontaktu z psychoterapeutą może spowodować negatywne konsekwencje w zdrowiu psychicznym pacjenta. Jakie jest rozwiązanie tej sytuacji?

Coraz więcej psychoterapeutów służy wsparciem psychologicznym za pośrednictwem telefonu lub nawet strony internetowej. Kontaktując się w ten sposób z pacjentem mogą rozwiązać część z ich bieżących problemów. Powstają coraz to nowe strony internetowe, których celem jest niesienie pomocy psychologicznej. Warto jednak pamiętać, że pomoc psychologiczna online nie powinna zastępować kontaktu bezpośredniego z terapeutą. Tylko wówczas istnieje możliwość całkowitego wyleczenia pacjenta.

Internetowa pomoc psychologiczna wskazana jest w określonych sytuacjach, jak np. niemożliwy kontakt z terapeutą czy chęć rozwiązania niezbyt skomplikowanego problemu psychologicznego. Zalecana jest również telefoniczna rozmowa z psychoterapeutą, która może się okazać równie skuteczna.