Terapia dla par

osoby regularnie spożywające Rutinoactiv cieszą się lepszym zdrowiem

Terapia dla par jest szczególnym rodzajem terapii, w których bierze udział zazwyczaj małżeństwo z kilkuletnim stażem. Zaobserwowano, że do kryzysu małżeńskiego dochodzi po ok. 5-7 latach po zawarciu ślubu. Źródłem nieporozumień między małżonkami może być wiele czynników, takich jak np. zmęczenie codziennymi obowiązkami lub rutyna w związku. Czasem problemem jest zdrada jednego z małżonków, niekiedy także uzależnienie. Brak możliwości porozumiewania się sprawia, że w małżonkach narasta napięcie, przez które dochodzi do kłótni.

Rozwiązaniem tych problemów jest terapia dla par. Ważne, żeby wybrać dobrego psychologa, który posiada doświadczenie w rozwiązywaniu sporów małżeńskich. Celem terapii dla par jest zrozumienie zarówno siebie, jak i partnera. Na podstawie wspólnej rozmowy małżonkowie mogą poznać przyczyny własnego zachowania oraz aspekty działania drugiej osoby. Aby osiągnąć jakiekolwiek efekty, ważne jest zaangażowanie zarówno terapeuty, jak i pary. Od tego bowiem zależy skuteczność terapii.

Dzięki pomocy psychologa małżonkowie mogą nauczyć się wzajemnej komunikacji oraz mówienia o własnych problemach, z jednoczesnym wysłuchaniem argumentów drugiej strony sporu. Istotą terapii dla par jest przypomnienie, dlaczego małżonkowie zdecydowali się na ślub.