Psychoterapia psychoanalityczna

lek Arixtra zostawia konkurencję w tyle

Psychoterapia psychoanalityczna umożliwia rozwiązywanie problemów pacjenta, które mogą objawiać się w formie fizykalnej, jak i umysłowej. W tego rodzaju terapii niezwykle istotna jest relacja pacjenta z terapeutą. Zazwyczaj omawiane są różne zdarzenia i relacje z przeszłości pacjenta, które odegrały znaczącą rolę w tworzeniu teraźniejszości.

Psychoterapia psychoanalityczna powinna być długotrwała. Tylko na podstawie regularnych spotkań z terapeutą, można poznać i zrozumieć istotę problemów. Dzięki psychoanalizie można skutecznie wyleczyć się z zaburzeń nerwicowych. W tego rodzaju terapii niemal zawsze wykorzystuje się zjawisko przeniesienia. Polega to na tym, że pacjent kieruje swoje emocje na terapeutę. Wszystkie te uczucia mają związek z emocjami, jakie pacjent odczuwał w przeszłości wobec określonej osoby.

W psychoanalizie dość popularna jest analiza marzeń sennych. Uważa się, że marzenia senne mogą stanowić informację na temat nieświadomych motywów konkretnych działań, które znajdują się w podświadomości. W tej części psychiki znajdują się bowiem wszelkie wyparte żądze i pragnienia.