Terapia depresji

http://wyprzedzmeningokoki.pl/ jeśli chcesz rzucić palenie to zakup NiQuitin Mini i noś go wszędzie przy sobie

Powszechność depresji powoduje, że można ją postrzegać jako chorobę cywilizacyjną. Jeśli depresja nie jest leczona, może spowodować poważne konsekwencje. Pomimo, że choroba ta dotyczy sfery psychicznej, jej objawy widoczne są również w zdrowiu fizycznym. Początkowo objawy depresji mogą nie być rozpoznawalne przez najbliższych chorego. Warto jednak pamiętać, że im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym większa szansa na szybszy powrót chorego do zdrowia. Jakie są metody leczenia depresji? Najczęściej stosuje się farmakoterapię oraz psychoterapię.

Psychoterapia zazwyczaj stosowana jest wówczas, gdy występuje łagodna postać depresji. Popularną metodą w leczeniu depresji jest terapia poznawcza. Koncentruje się ona na zmniejszeniu nasilenia objawów. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest terapia psychodynamiczną, która ma na celu zmianę osobowości.

Psychoterapia zazwyczaj uzupełniana jest leczeniem farmakologicznym. Choremu podawane są przede wszystkim leki antydepresyjne. Coraz częściej specjaliści zalecają zastosowanie terapii kompleksowej, która polega zarówno na leczeniu farmakologicznym, jak i psychoterapii. Często obserwuje się wówczas szybką poprawę zdrowia chorego. Ważne jest jednak regularne uczęszczanie na zajęcia z psychoterapeutą oraz zażywanie leków zgodnie z zaleceniami lekarskimi.